PORTATİF SOĞUK ODA NEDİR?

PORTATİF SOĞUK ODA NEDİR?

Soğutma Sistemleri’nin en önemli elemanlarından olan Soğut Oda, ürünlerin özelliğinin ve değerlerinin bozulmadan saklanmasını sağlamakta, dışardan gelecek ısıya ve neme karşı ürünü korumaktadır. Portatif Soğuk Oda ise genel anlamıyla taşınabilir, istenilen yerde ve şartlarda ürünün muhafaza edilmesini sağlayan soğuk oda ürünüdür.

OEM Soğutma olarak firmamızın, istenilen ölçülerde ve yüksek kalitede, uluslararası standartlarda ve her koşulda kullanılabilecek şekilde ürettiği ürünlerin başında gelmektedir.

PORTATİF SOĞUK ODANIN ÜRETİMİ

Mobil veya taşınabilir olarak bilinen Portatif Soğuk Odalar mevcut soğuk hava deposu yetersiz, çalışma alanı değişkenlik gösteren firmalar için tasarlanıp üretilmektedir. Normal bir soğuk hava odasının tüm özelliklerini taşıyan Portatif Soğuk Oda’lar taşınması ve kaldırılması basit, istenilen yerde ve zamanda kullanılabilecek ürünlerdir.  Tesisin içinde taşınabildiği gibi, kamyon veya tır gibi araçlarla olumsuz hava koşulları altında dahi tesis dışında istenilen tüm alanlara taşınabilmektedir.

PORTATİF SOĞUK ODA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Sabit soğuk hava depoları gibi ısı ayarının ürüne ya da isteğe göre yapılabildiği Portatif Soğuk Oda OEM Soğutma tarafından Konteyner ve Taşınabilir Küçük Depolar olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir.

1.Konteyner Soğuk Oda Nedir?

Elektrik bağlantısı ile sabit mekanlarda, jeneratörle ise hareketli mekanlarda ya da farklı alanlarda kullanılabilen Portatif Soğuk Oda ürünüdür. +8°C’den -45°C’ye kadar farklı ısı ayarlarında seçenekler sunan Konteyner Soğuk Oda’nın istenildiğinde taşınabilmesi, dış ortam sıcaklığına ve dış etkenlere karşı dayanıklı olmasının yanında jeneratör ile uyumlu çalışması ve sessiz oluşu kullanıcıları için sağladığı en önemli avantajlarıdır.

2. Taşınabilir Küçük Depolar

Kullanım amacına göre farklı ölçülerde üretilen Taşınabilir Küçük Odalar da modüler olarak sökülebilir ve tekrar istenilen alanda montaj edilebilmektedir. Kolay açılabilir ve kapanabilir kilit sistemi ile hızlı montaj yapılmaktadır.

PORTATİF SOĞUK ODALARIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Düşük enerji tüketimi, güvenilir olması, farklı ürünleri depolamaya uygun olması ve farklı ölçülerde tasarlanarak üretilebilmesi en önemli özelliklerinin başında gelmektedir. Kullanışlı oluşu, sessiz çalışması, doğaya duyarlı tasarım ve üretimi, izolasyon açısından dış etkenlere karşı dayanıklı oluşu ve dış ortam sıcaklığına karşı ürünü koruma kapasitesi kullanıcıya güven vermektedir. Hijyenik ve paslanmaz içyapısı, forklift ya da transpalet aracılığı ile kolay taşınıp yüklenebilmesi de Portatif Soğuk Oda’ya olan yoğun ilginin diğer özellikleri arasındadır.

OEM Soğutma olarak ürünlerimizi kullanıcıların ve müşterilerimizin beklenti ve istekleri doğrultusuna yaptığımız için talep edilmesi durumunda Portatif Soğuk Oda’ya mevcut özelliklerin dışında ilaveler de yapabilmekteyiz. Raf ve ray sistemi uygulamaları, uzaktan izleme, içerde kalma durumuna karşı alarm sistemi, aydınlatma vb. uygulamalarla mevcut sisteme ek özellikler entegre edilebilmektedir. 

PORTATİF SOĞUK ODA’LARIN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Portatif Soğuk Odaların kullanım alanları çok çeşitlidir. Özellikle askeriyede sahra hastanelerinin yardımcı ekipmanı, operasyonlar sırasında tıbbi ve yiyecek ürünlerin muhafazası gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Aynı amaçlarla kamu ve özel sağlık ve gıda sektöründe de kullanılmaktadır.

Sezonluk dondurulmuş ve soğutulmuş ürünlerin korunması, eczacılık ve kimya sektörü ürünlerinin uzun süre muhafaza edilmesi için tercih edilmektedir. Festival ve konser etkinliklerinden restoranların ek depo ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar geniş bir kullanım alanına yayılan Portatif Soğuk Odalar sıcaklığa karşı duyarlı tüm ürünler için kullanılabilmektedir. Deniz ürünlerinden tüm et ürünlerinin ve yaş sebze meyvenin korunmasına kadar, tarım ve zirai ürünlerden reçine, polimer ve ısı gerektiren diğer plastik ürünler dahil Portatif Soğuk Oda’da rahatlıkla tutulabilecek ürünlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir