Pasif Yangın Durdurucu Sistemler

Yangın; bir cismin ısısı ile oksijenin birleşmesi sonucunda ortaya çıkan bir afet türü olarak adlandırılabilir. Can ve mal kaybına sebebiyet verir ve gerekli korunma önlemleri alınmazsa ciddi hasar bırakabilir.

Evlerimizdeki elektrik kontakları, ocakta kullanılan tüpler, patlayıcı olan ve ısıya dayanıklı olmayan cisimlerin güneşe bırakılması, ütü ve mum gibi birçok nesne yangına sebebiyet verilebilir. Bu gibi önemsiz olduğunu düşündüğünüz nesnelerin yanma ihtimaline karşılık Yangın Durdurucuyu bulundurarak, olası ihtimale karşı önlem ve tedbir almanız gerekmektedir.

Yangınlar, yanma sebeplerine göre değişik şekillerde ilerleyebilir. Örneğin; ısı derecesi yüksek olan ütüyü bir tişört üzerinde bekletirseniz yavaş yavaş yanarken, çakmak bir anda patlayabilir. Yangının çıkma nedenine bağlı olarak yangın daha çabuk kontrol altına alınabilir ya da daha profesyonel bir yardım çağırmanız gerekebilir.

Yangın tedbirleri kapsamında; binalarınızı, evlerinizi, okul ve hastanelerimizi Pasif Yangın önlemleri alarak inşaat durumunda entegre ederek, duman dedektörleri, yangın alarmları ve su püskürtme cihazlarıyla ilk tedbirini almaya başlıyoruz.

Pasif Yangın Durdurucu Sistemler yangın esnasında çevrede ve binada bulunan kişilerin oradan uzaklaşması için gerekli olan zamanı size tanır ve yangın yayılma hızını yarı yarıya düşürür. Can ve mal kaybınızı azaltır.

Uluslararası başarılara imza atmış ve son teknolojide uzmanlaşmış mühendis ekibimiz ile montajdan teslimatına kadar profesyonelce çalışma sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir