Anıl Uzun Hakkında

Fotoğraf çekerken renk önemli bir faktör olarak öne çıksa da, iyi bir fotoğrafın, ister renkli olsun ister siyah beyaz izleyicinin dikkatini çekmesi gerekir. Fotoğraf çekme konusundaki tercih kişisel estetik anlayışına bağlı olarak değişir. Bazıları doğal bir manzara çekimini severken bazıları için de şehir manzaralar önemlidir.

İlgi çekici fotoğraflar çekmek için, yaptığınız işe gerçekten zaman ayırmanız gerekir. Gelişi güzel bir fotoğraf çekmek yerine, kompozisyonunuzu düşünün ve fotoğraflarınızı olabildiğince iyi yapmaya çalışın.

Güzel bir fotoğraf çekmek fotoğrafların nasıl oluşturulması gerektiğinin temellerini bilmekle başlar. Kadrajınızı nereye yönelteceğinizi belirleyin ve makinenizi ayarlayarak fotoğrafınızdaki dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmaya çalışın. Fotoğrafınızın bir denge ve sadelik duygusuna sahip olup olmadığını gözden geçirmeniz önemli. Fotoğraf ilk denemenizde iyi görünmüyorsa, doğru olana kadar denemeye devam etmelisiniz.

Anıl Uzun web sitesinde ilk kez fotoğrafçılık mesleğine merak salmış olan herkesin bilmesi gerekenler detaylıca anlatılmış olup doğru fotoğrafın nasıl çekilmesi gerektiği hususunda detaylı bilgiler verilmiştir. Çektiğiniz her karenin unutulmaz bir zamanın parçası olacağını unutmayın, bunun için odağınıza almak istediğiniz şey neyse ona odaklanın ve ışığı doğru ayarladıktan sonra deklanşöre basın. Fotoğraf anın ölümsüzleştirilmesi için en güzel şeydir. Her ne kadar analog çekimlerin güzelliğinden bahsediyor olsak da cebimizdeki akıllı telefonlarında bir kameraya sahip olduğunu unutmamak gerekiyor. Bunun için nerede olursanız olun aslında doğru görüntüyü yakaladığınızda kaçıracak hiçbir şeyin olmadığını da görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir