Transparan taş

İNCE DOĞAL TAŞ

İnce Doğal Taş nedir, üretimi hangi aşamalardan geçer, kullanım alanları nelerdir?” gibi soruların cevaplarından önce Doğal Taşın kısaca açıklanmasında yarar bulunmaktadır.

İsminden de anlaşılacağı üzere herhangi bir teknolojik ya da endüstriyel üretim sürecinden geçmemiş, doğada kendiliğinden oluşmuş ve hazır haldeki taşlardır. Bulundukları ortamdan büyük kütleler halinde çıkartılan ve kesilen taşların en önemli özelliği katman katman oluşudur. Öne çıkan bir diğer özelliği ise dayanıklı yani çok uzun ömürlü oluşudur.  Özellikle yapı malzemesi olarak kullanıldığında diğer malzemelerde bozulma, solma, yıpranma gibi deformeler görünürken doğal taşta böyle bir durum ortaya çıkmamakta, hatta eskidikçe değeri artmaktadır.

İNCE DOĞAL TAŞ NEDİR?

Bu bilgilerden hareketle İnce Doğal Taş da doğada kendiliğinden meydana gelen, uygun fiziksel özelliklere sahip bu doğal taşların ileri teknolojik yöntemlerle 1 -1,5 mm’lik katmanlar halinde ayrıştırılması ile elde edilmektedir. Sağlamlık ve esneklik kazandırılması için arka yüzeyinde cam elyaf kullanılmaktadır. Yüzeyi pürüzlü ve 12 çeşit rengi bulunan İnce Doğal Taş’ın metrekare ağırlığı ise 1,2-1,6 kg arasında değişmektedir.

İNCE DOĞAL TAŞ NASIL UYGULANIR?

İnce Taş olarak da bilinen İnce Doğal Taş uygulaması ise son derece kolaydır. Arka yüzeyinin cam elyaf takviyeli polyester reçine ile güçlendirilirken, bu uygulama ile İnce Taş’a sağlamlık ve esneklik katılmaktadır. Esnek oluşu da İnce Taş aracılığı ile oval yüzeylerin rahatlıkla kaplanabilmesini sağlamaktadır.

İNCE DOĞAL TAŞIN ÖMRÜ KAÇ YILDIR?

Arka yüzeyindeki uygulama ile sağlamlığı artan ve esneklik kazanan İnce Taşın ön yüzeyi ise katmanlarından ayrıldığı haliyle yüzde yüz doğal olarak kalmaktadır. Bu haliyle de İnce Taş doğada nasıl bozulmadan kalabiliyorsa, uygulandığı alanda ya da yüzeyde de aynı şekilde deforme olmadan kalabilmekte ve kullanan kişi değiştirmek istemediği sürece yenilenmesi gerekmemektedir.

Türkçe adıyla İnce Doğal Taş olarak bilinen bu ürün Thin Naturel Stone olarak da bilinmektedir. Benzerleri ya da uygulayıcıları olsa da sektörün öncüsü olan firmamız ismini bu taştan almaktadır. İnce Doğal Taş San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak hem kurumumuzun ismini resmi yollardan tescil ettiren hem de ürünün patentini alan firmamız ürünün yetkili tek firmasıdır. 2011 yılından buyana İnce Doğal Taş sektörünün lideri konumunda olan kurumumuzun bu alanda yaptığı çalışmalar, ürün çeşitleri ve uygulama örnekleri gibi tüm bilgiler www.incedogaltas.com sitemizde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir