Sterilomax

Hayatı pamuk ipinde yaşadığımız şu günlerde her şeyden şüphe etmeye başladık. Nedeni ise elbette korona virüsü, insanlar kendilerinden ve çocuklarından virüs konusunda endişe ederken ticari alanlar ve kurumlarda bu değişimle ilgili olarak kendilerini yenilemeye ve gerekli önlemleri almaya çalışıyorlar. Yaşanan ölümler beraberinde insanları korkuturken önlemler konusunda da daha bilinçli bir şekilde hareket etmeye zorluyor. Örneğin tedbirin olmadığı bir mekana kimse girmek istemiyor. Fakat bu hastalıkla ilgili olarak hiç kimsenin de net ve emin olmadığı için ne kadar büyük bir önlem varsa orası tercih ediliyor.
Dezenfeksiyon kabini Ankara firması tarafından üretildi ve kullanıma sunuldu. STERİLOMAX adının verildiği bu kabinin akıllı olma özelliği standart bir dezenfekte işleminden çok daha güçlüsünü sağlıyor.

Kurum ve kuruluşların giriş ve çıkışlarına bırakılan bu kabinlerin ayarlanabilir ve uzaktan kontrol edilebilir özelliği mevcut. İçine giren birisi saniyeler içerisinde dezenfekte olduktan sonra tekrar işine devam edebiliyor. Tehlikenin yoğun olduğu özellikle toplu yaşam alanlarında bu kabinlerin kullanılıyor olması pek çok şeyi de daha fazla kolaylaştırmış durumda. Örneğin kişiye özel olarak bir hijyen sağlıyor. Örneğin engelli bir birey tekerlekli sandalyesiyle cihazdan rahatlıkla geçebiliyor. Tamamen konfor göz önünde bulundurularak üretilmiş olan Sterilomax Ankara’da birçok kurumda da kullanılmaya başlanmış durumda. İnsanlar bu tür cihazlara güveniyorlar, çünkü yapılan işlemin şeffaf olması oldukça rahatlatıcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir