Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Krediler bireysel ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir araçtır. Hayatımızda belli başlı şeyleri gerçekleştirmek için ciddi önen taşıyan kredi seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmanızın elbette ki faydası vardır.

Kredi ilişkileri sırasında bankaların kendilerini koruyabilmek için görmek istedikleri bazı sigorta evrakları vardır. Bir banka kredi verecekse, gelecek herhangi bir zararda sigortalı ve düzenli olarak çalışan durumunda olmanızı ister. Bankaya olan yükümlülüklerini yerine getirilmediği durumlarda zorlanmak ve hukuki süreçle borcunuzu uzatmak istemez. Bu nedenle SSK kaydının ve evraklarının olması bankalar için önemli bir maddedir. Buna karşılık sigortasız kredi veren bankalar da vardır. Sizden sigortasız dahi olsanız üzerinize kayıtlı herhangi bir mülkünüz, aracınız, konutunuz varsa kredi çekme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kredi çekmek istediğinizde, bankalar tarafından reddedilmenizi sağlayan bir diğer faktör hacizdir. Kredi notunuz düşükse, avukatlık olduysanız, sicil kaydınız varsa ve icralık durumdaysanız her banka size kredi vermez. Bunun sebebi ise finansal kuruluşlara yatan borç durumudur. Krediye ihtiyacı olan ve 2020 yılı itibari ile kredi ödeme faizlerini düşürerek hacizliye kredi veren bankaları web sitemiz üzerinde konu alarak, ihtiyaç sahiplerini bilgilendirmeyi amaçladık.

Emekli maaşı alan SSK ya da emekli sandığı mensubu memur emeklilerine vadeli kredi şansı olduğu son dakika haberlerinde sıkça konuşulmaktadır. İcralık olduğunuzda ya da kara liste durumu söz konusu olduğunda emekliyseniz kredi çekme imkanını size sağlayan bazı bankalar vardır. İcralık emekliye kredi veren bankaları ve banka hükümleri hakkında detaylı araştırmalar yaparak web sitemiz üzerinden ulaşmayı hedefleyerek ele aldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir