Sertifikasyon

Üretilen mal yada hizmet için kaliteyi artırmak, bir işletmenin uzun ömürlü olması için altın kurallardan biri olarak görülebilir. Malı yada hizmeti Avrupa ve dünya standartlarında sunmanız sizin pazarınızı genişletecek, karlarınızı katlanmasını sağlayacak ve daha fazla müşteri tarafından bilinir bir marka haline dönüşmenizin önünü açacaktır. Aslında bu çok da zor değil ve işinde uzman TürCert gibi sertifikasyon hizmeti firmalarına başvurarak bir dizi muayene, periyodik kontrol sürecine girmeniz yeterlidir. Sonrasında uzman firma yönlendirmesi ile faaliyet sürecinizdeki standarda uyan değişimleri gerçekleştirmeniz yeterli oluyor.

Sertifikasyon sürecine girdiğinizde, işletmenizin faaliyet alanına bağlı olarak dünya ve Avrupa standartlarına uygun olarak belirlenmiş belgelendirme  yani sertifika sahibi olma işleminiz başlamış oluyor. ISO 9001, ISO 14001 gibi hemen her işletmenin sahibi olabileceği sertifikasyon seçenekleri yanında, örneğin gıda üreticisi iseniz ISO 22000, otomotiv alanında faaliyetiniz varsa ISO 16949 gibi sertifikasyon seçeneklerine yönelebiliyorsunuz. Bu işi, TürCert gibi bir kurumla yapmanız hem süreci kolaylaştırıyor hem de hızlı bir biçimde sertifikasyon sürecini tamamlamanıza neden oluyor. Süreç sonundaki belgelendirme bir anlamda sahibi olacağınız tam bir altın bilezik oluyor da denebilir. Bu belgelendirme size bir çok kapıyı açacak ve rakiplerinizle rekabette öne geçmenizi de sağlayacaktır.

Firmanızın standartlarını kalite belgesi ile ödüllendirmek demek, rekabetçi pazarda size kapıları ardına kadar açmak demektir. Bağımsız muayene ve periyodik denetleme kurumlarından alacağınız kalite belgesi, yarışta sizi kesinlikle öne çıkaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir