Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 1586 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Periyodik Muayene

06 Kasım 2018 - 529 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Periyodik Muayene
Periyodik Muayene

Devlet tarafından dönem dönem çalışma standartları için köklü değişimler yapılabiliyor. Son köklü değişimlerden biri iş sağlığı ve iş güvenliği alanında geldi. İrili ufaklı firmaların uyması gereken standartlar belirlenerek belli zamanda yapılacak muayene işlemleri ile denetim altına girmesi sağlandı. Bu süreçleri yönetecek TürCert gibi firmalar, standartlara uyulup uyulmadığını bazı testlerle ölçerek iş kalitesini, çalışan güvenliğini ve bağlı olarak da yaşam standartlarını yukarıya çekmeye başladı.

İş sağlığında yada iş güvenliğinde yaşanacak aksaklıklarla işletmeler; para, zaman, çalışan sağlığı konularında kayıplar yaşıyor. Farklı iş kolları için, ortaya koyulan standartlar ile bu durumun önüne geçilmesi hedefleniyor. Her ne kadar bazı işletmeler bunu ek yük olarak görse bile uzun dönemde periyodik kontrol altına girmeleri kar etmelerini dahi sağlayabiliyor. Yaşanabilecek kayıp yada zararların önüne geçmeyi hedefleyen periyodik kontrol işlemi; hem kanun gereksinimlerine uyarak hem de dünya standartları göz önünde bulundurularak TürCert gibi firmalar tarafından profesyonel biçimde yapılıyor. İşletmelerin bu denetim sürecini tamamlamaları da bu sayede çok kolay ve hızlı biçimde tamamlanabiliyor. Muayene ve periyodik kontrol aşamalarında en ince detay dahi atlanmıyor ve süreç hızlandırılıyor.

İş sağlığı ve iş güvenliği için tek bir sefer ile işletmelerin periyodik muayene işlemi tamamlanmıyor. Yasa gereği belli zamanlarda periyodik muayene işlemleri tekrarlanarak, değişen şartlara ve koşullara işletmenin ayak uydurması ve adapte olması hedefleniyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Ücretsiz Wordpress Temaları vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik vitamin kozmetik Google