Engelli Asansörü

Koltuklu merdiven asansörleri, ev asansörlerinin yapılamayacağı binalarda katlar arası ulaşımı sağlamak için, basamaklara monte edilen özel bir ray üzerinde giden alternatif bir asansör sistemidir.

Merdiven asansörü, her tip merdivene göre özel olarak üretilir ve her tip merdiven için de uygundur. Merdivenin cinsi ise önemli değildir; beton basamaklara, ahşap, cam, mermer, granit basamakların hepsine monte edilebilir. Önemli olan her bir basamağın 130 kg taşıyabilmesidir. Bunu da şöle düşünebilirsiniz; aynı anda aynı basamakta 2 kişi durabiliyorsa o basamak sağlamdır. Yani o basamağa ve merdivene güvenebilirsiniz. Merdiven korkuluklarının yanına veya duvar tarafına da montajı yapılabilen merdiven asansörü, seyahat esnasında her zaman güvenlidir. Özellikle temsilcisi olduğumuz Handicare Hollanda firmasının ürünleri en güvenli ve en akıllı sistemlerdir.

Merdiven asansörlerinin üzerinde bazı özellikler standarttır, örneğin emniyet kemeri olmazsa olmazdır. Ayrıca emniyet kemerlerinin de birkaç modeli vardır: Standart kemer, aktif gergili kemer, geniş beden için kemer, “H” tipi kemer vs.

Merdiven asansörü deyince akla hemen Handicare markası gelir çünkü; ev asansörü yapılamayan yerlere en akıllcı çözüm merdiven asansörüdür. En akıllı merdiven asansörü ise Handicare’dir.

Handicare’i akıllı yapan, kullandığı DataCard sistemidir. Bu datacard sistemi sayesinde bilgisayar asansörün her noktasını kontrol eder ve sorun görmez ise hareket eder. Ayrıca sonraki durağın tam olarak nerede olduğunu bilir ve oraya ulaşıp ulaşamayacağını kolaylıkla hesaplayabilir.

Ayrıca Handicare Merdiven Asansörü’nün en önemli özelliği çift sürüş motorlu olmasıdır. Bu patentli bir sistem olup başka hiçbir markada bulunmamaktadır. Bazıları çift motorun gereksiz olduğunu söylemelerine rağmen, kanıtlanmıştır ki çift motor sistemi arıza riski en az olan ve en uzun ömürlü sistemdir.

Başkalarındaki tek motorun gücü max 350 watt iken Handicare’de 2 adet 350 wattlık motor yani toplamda 700 wattlık motor gücü vardır. Peki bunun avantajı nedir? Taşınan ağırlık başkalarında tek motora yük bindirirken, bizde 2 motora yük bölünür. Bu yüzden Handicare motorları her zaman 50% randıman ile çalışır ve asla yorulmazlar, ısınmazlar, aşınmazlar. Şimdi size soruyoruz, hangisi daha iyi?

Handicare en iyisidir. Bu tartışılmaz..!

Bazı kullanıcılar merdiven asansörlerinin engelli asansörü olduğunu sanırlar, oysa bilindik adıyla engelli asansörü (sakat anlamında asansör) değildir. Sadece merdiven kullanmakta zorluk çekenler için üretilmiş ürünlerdir. Buna yaşlı asansörü de diyebilirsiniz.

Merdiven asansörü fiyatları ise ortalama 2000 euro ile 15.000 euro arasında değişkenlik gösterir. Bu fiyatlar merdivenin tipine, seyir mesafesine göre değişiklik gösterir.

Ev asansörü fiyatları ise panoramik olup olmamasına göre, durak sayısına göre değişkenlik gösterir, 8.000 euro ile 56.000 euro arasında olabilir. Doğru fiyatlar için LiftArt’ı aramanızı tavsiye ederiz.

Ev asansörü, engelli asansörü veya merdiven asansörü ihtiyacınız var ise arayacağınız tek firma: LiftArt Kaliteli Yaşam ve Asansör Sistemleridir.

Doğru bilgileri alabileceğiniz tek adres LiftArt’tır. Şirket direk Hollanda bağlantılı çalışmaktadır ve doğru ürünleri en uygun fiyata sunmaktadır.

Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir