BJK Haber Son Dakika

Taraftar olmak büyük meziyet ister ancak tutacağınız takımı seçmeden önce iyi düşünmeniz gerekir. İşin aslına baktığınız zaman genelde taraftar olmak öncelikli olarak aile veya arkadaş baskısı ile olur çünkü bizim ülkemizde baba hangi takımı tutuyorsa çocuğunda o takımı tutması gerektiği gibi bir kanı vardır. Dolayısıyla çocuk babadan aldığı bu güç ve bilgiler doğrultusunda takım tutmaya karar verir ama bazen de yaşadığı ortam onun henüz küçük yaşta takım değiştirmesine neden olur. Günümüzde şöyle baktığımız zaman dikkatimizi çeken en önemli konuların başında şu geliyor ki bir insan evini, arabasını, yaşadığı yeri, çalıştığı işi hatta eşini bile değiştirebilir ancak tuttuğun bir takımı değiştirmek neredeyse imkansızdır. Çünkü taraftar olmak demek sadık ve bağımlı olmak demektir. Aksi takdirde bir insanın tuttuğu takımı değiştirmesi mümkün olmayacaktır. Tüm bu yukarıda bahsetmiş olduğumuz davranışlar normal karşılanırken tuttuğunuz takımı değiştirmek döneklik olarak algılanmaktadır. Şöyle etrafınıza baktığınız zaman belli bir yaştan sonra neredeyse hiç kimsenin takım değiştirmediğini görebilirsiniz. İşte bu konuda örnek verilecek taraftar grubuna baktığımız zaman karşımıza ilk olarak Beşiktaş takımı geliyor. Çünkü Beşiktaş’ın taraftarı inanılmaz derece de takımlarına bağlıdırlar ve bu tutku bazen o kadar büyük olabilir ki neredeyse her maçına gitmek ve tüm BJK haberlerini takip etmek zorunda hissedersiniz.

Futbol özellikle erkeklerin en büyük zaman geçirme aracıdır diyebiliriz. İşe günlük hayat mücadelesi bakımından baktığınız zaman normal olarak karşılanabilir. Çünkü gün boyunca çalışmak zorundasınız ve sürekli olarak para kazanma telaşı içerisinde olduğunuz içinde kendi sosyal faaliyetlerinizi tam olarak yerine getiremeyebilirsiniz. İşte bu durumda ayaklarınızı uzatıp televizyon karşısında maç izlemek ya da futbol yorumlarını takip edebilmek belki de yapılabilecek en doğru davranışlardan bir tanesi olacaktır.

Bir diğer yandan şöyle bir gerçek var ki seyirci olabilmek dünyanın en kolay işidir. Yani yapmanız gereken sadece bir takımı takip ederek onun hakkında gerekli olan tüm bilgilere sahip olmak. Alacağınız ve takip edeceğiniz her BJK haberi sizi mutlu edeceği gibi takımınız hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olursanız bağlılığınız da bir o kadar artmış olacaktır. Takım tutmak bazen size para da kazandırabilir çünkü tuttuğunuz takım üzerine oynayacağınız tahminlerle birlikte büyük paralar kazanabilirsiniz bu konuda çok fazla insanın da girişimde bulundukları bilinmektedir. BJK haber son dakika bilgilerine sahip olduğunuz da ve bunu günlük olarak yaptığınız da artık işinizi şansında ötesine taşımış bir anlamda daha profesyonelleşmişsiniz demektir. Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki iyi bir taraftar olmak için aslında çok fazla bir şeyler yapmanıza gerek yoktur. Gündemi takip etmeniz sizin eğlenmeniz için yeterli olan keyfi de size sağlayacaktır. Bu sayede monoton hayatınızı da daha fazla renklendirmiş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir