Bebek ve Karın Yastığı

Terleten Yaz Sıcaklarında Kaliteli Bir Uyku için İpuçları

Yaz sıcakları uyku için oldukça büyük bir problem haline gelebiliyor. Özellikle de sıcak bir şehirde yaşanıyorsa uyumak gerçekten zorlaşabiliyor. Ancak bu sorun için de birkaç ufak tüyo bulunuyor. Bu tüyolara göre hareket edildiği sürece uyumak artık problem olmaktan çıkabiliyor. İşte yaz sıcaklarında uyumak için bilinmesi gereken ipuçları!

Ortopedik Yastık Kullanın

Ortopedik yastıklar genel olarak boyun rahatsızlıkları çeken kişiler için kullanılsa da isteyen herkes bu yastıklara geçiş yapabilir. Genel olarak uykunun günlük yaşantıda ne kadar önemli olduğunu bilmemize karşın uykuya gereken önemi veremiyoruz. Ancak artık ortopedik yani Visco yastık çeşitleri sayesinde daha iyi bir uykuya sahip olabiliriz. Bu yastık çeşitleri tam olarak boynumuzun ve başımızın şeklini aldığı için uykudan uyandıktan sonra çeşitli boyun ağrıları yaşanmıyor. Uykudan maksimum verim alınmış oluyor.

Düşüncelere Odaklanmayın

Yaz sıcaklarında uyumak isteyenler için Visco yastık kullanımı dışında verilebilecek bir diğer ipucu kafaya takmama sanatıdır. Genellikle yoğun iş temposunda çalışanlar ya da öğrenciler tarafından karşılaşılan bu durum düşüncelere uzun uzun odaklanma belirtileri ile ortaya çıkıyor. Ancak uyumak için kafanın berrak ve temiz olması gerekiyor. Böylelikle çok daha rahat bir şekilde uykuya dalınmış olabiliyor. Dolayısıyla uyumadan önce sakinleşerek yatağa yatmak çok daha iyi olacaktır diyebiliriz.

Kıyafetlerinize Ve Çarşafınıza Dikkat Edin

Çoğunlukla yaz aylarında evde vakit geçirildiği için yataktan kalkıldığında birçok kişi üstünü değiştirmiyor ve daha sonrasında akşam yine aynı kıyafetlerle yatağa yatıyor. Bunun yanında çarşaflar da aynı şekilde çok kirlenmedikçe yıkamaya atılmıyor. Bu durum insan psikolojisine ters teperek uykudan verim alınmasını zorlaştırıyor. Kaliteli ve verimli bir uyku alınması için kıyafetlerin ve çarşafların önemi son derece büyük oluyor. Bunun için de belirli kıyafetler seçip onları sadece uyku esnasında giymeye özen göstermek çok daha iyi olacaktır diyebiliriz. Çarşaflar da aynı şekilde haftalık yıkanarak rahat bir uyku alınması için hazırlanmalıdır.

İçtiklerinize Dikkat Edin

Uykudan önce mutlaka içtiğiniz içeceklere dikkat edin. Örneğin kafein içeren ya da uykuyu geciktirecek veya zorlaştıracak içeceklerden uzak durun. Bu ipuçlarına uyduğunuz sürece ve ortopedik yastık kullandığınız sürece bu sıcak yaz aylarında bile rahat bir şekilde uyuyacağınızı garanti edebiliriz. Özellikle uyku ortamı bu noktada çok büyük önem taşıyor.

Referans : https://www.viscotex.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir